CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA

Bildiğimizi zannetmemiz öğrenmemizin en büyük düşmanıdır.
DR.C. BERNAND
ANKET

Sınavlarda açık kitap uygulaması ezbere dayanmayan öğrenmemi destekliyor.
Önceki Anketler ve Sonuçları »»
DOSYALAR

Ek Ders Bilgi Formu
Excel
Sınav Ücret Formu
Word
Personel İzin Formu
Word
Yolluk Bildirim Formu
Excel
Dosya ve Dilekçelerin Tamamını Göster
RSS NEDİR?

Son zamanlarda Dünya genelinde yaygınlaşan bilgi yayınlama sistemi olan "RSS", web sitelerinde yayınlanan her türlü bilginin diğer siteler ile paylaşılmasına yarayan bir teknolojidir. RSS tekniği, seçilen haber, makale ve mesajların başlık ve özetlerini, Internet kullanıcıları için bir araya toplar. RSS okuyucular ile RSS desteği bulunan bir sitedeki yeni mesajları, makaleleri, haberleri ve benzeri paylaşılan bilgileri siteye web tarayıcı ile giriş yapmadan öğrenilebilmektedir.

Günlük haber ihtiyacını karşılamak isteyen Internet kullanıcıları, onlarca Internet sitesini ziyaret etmek için çoğu zaman saatler harcarlar. Siteye gitmek, haberleri aramak, okumak, gerektiğinde kaydetmek ve sonraki sayfaya geçmek vakit alıcıdır. Bir diğer seçenek ise haber gruplarına üye olmaktır. Ancak bu sefer de e-posta adresleri verildiği için spam ve virüs gönderilmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalınabilmektedir.

Yeni bir bilgi paylaşım teknolojisi olan RSS'de tam bu noktada devreye girmekte ve bu olumsuz tüm durumlar ile Internet kullanıcılarının karşı karşıya gelmelerini engellemektedir. Açılımı "Really Simple Syndication" (Gerçekten Basit Dağıtım) veya "Rich Site Summary" (Zengin İçerikli Site Özeti) olan RSS, iki açılımda da tek bir şeyi ifade etmektedir: Paylaşılan bilgilerin, e-posta karmaşasından ve siteleri dolaşma stresinden kurtarılıp, en kısa yoldan en fazla kişiye ulaştırılabilmesidir.

Bu amaçla Keçiborlu Meslek Yüksekokulu, sürekli güncellenen Haber, Duyuru ve Etkinlik içeriklerini hazırlamış olduğu RSS dosyasıyla Internet kullanıcılarının hizmetine sunarak Üniversite Web Siteleri arasında bir ilki gerçekleştirmiştir.

Keçiborlu MYO :: RSS İçerikleri

bağlantısından erişebileceğiniz RSS Duyurular İçeriğimize, RSS Okuyucu programlar aracılığı ile ya da buradan indirebileceğiniz ekran koruyucu programı ile web sitemizi ziyaret etmeden en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Makale

RSS konusunda detaylı bilgi için, yüksekokulumuz Öğr.Gör. Muhammed Çayırlı tarafından 4. International Advanced Technologies Symposium'da sunulan "RSS Formatının İncelenmesi ve Wap Erişimli .netRSS Reader Uygulaması" isimli makaleyi buradan okuyabilirsiniz.
Neredeyim? KeciborluMyo.net Site HaritasıKeciborluMyo.net » Hizmetler » RSS Nedir?
#3866
BAĞLANTILAR
3.126.034  152  
Copyright 2007 by mCayirLi.net Güncelleme: Aralık 25, 2014
Süleyman Demirel Üniversitesi Keçiborlu Meslek Yüksekokulu, 32700 Keçiborlu / Isparta / TÜRKİYE
Telefon: +90 246 541 36 20 - Faks: +90 246 541 36 10